Youtube’dan Para Kazanma

Youtube’dan Para Kazanma

Youtube’dan Para Kazanma

Youtube’dan Para Kazanmak

Youtube’dan para kazanmaya başlamak için önceden 1.000 aboneli bir kanala sahip olmak yeterliydi. Ancak yeni gelen güncellemeler ile bu iş biraz zorlaştı artık yerine getirmeniz gereken şartlar 1.000 abone ve geçen yıl içinde 4.000 saat izlenmiş videolarınızın olması. Youtube bu güncellemeyi basit bir kaç video ile para kazanmaları engellemek için getirdi. 4.000 saatlik video izlenme süresi ortalamadır. Yani insanlar videolarınıza bakıp hemen çıkmıyor ve içeriklerinizi izliyor ise youtube’dan para kazanma yollarında ilerlemeniz mümkün! Henüz bir kanalınızın ve ne üzerine olacağı hakkında fikriniz yok ise sitemizde ki yazılara bir göz atabilirsiniz.

Youtube Kanal Fikirleri 2019

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır

Bunun en kolay yolu google adsense’den reklam almanızdır. Bu reklamları google reklam verenlerden alıp videonuzun uygun yerlerine eklemek isteyecek, bunun karşılığında size ücret ödeyecektir. Bu ücretler videonuzun izlenme, video reklam uyumu ve insanların reklamlarla etkileşimlerine göre değişecektir. Belki zamanla iyi bir youtuber olup markalar direk sizden içeriğinizin bir kısmında kendi reklamlarını yapmalarını isteyebilir.

Diğer bir Youtube’dan para kazanma yolu da izleyicilerinize direk kendinizin ürün satmasıdır. Aboneleriniz kanalızla ilgili tişört, kupa gibi şeyler almak isteyebilir. Bunu sırf kanalınıza destek olmak için bile yapabilirler. Diğer satabileceğiniz şeylerden birisi de kanalda tanıtımını yaptığınız ürünler. Yani bir ürünü video boyunca tanıttıktan sonra en son bu ürünü almak için benimle iletişime geçin diyebilirsiniz 🙂 böyle birşeyle satmak istediğiniz ürünlerin daha çok satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Bazı Kriterler

Youtube reklam alan kanallara çeşitli kriterlere göre yüksek ödemeler yapmaktadır. Kanalınız cinsellik küfür gibi sadece yetişkinlere göre içerik üretmiyorsa fazla reklam vereniniz olacak ve daha fazla para kazanabileceksiniz. Yüksek ödeme almak için videolarınızında en az 10 dk olması ve bu 10dkyı insanlara sıkılmadan izletebilmeniz gereklidir. Tabii ki her zaman 10dklık videolar ile para kazanılmaz, 4 dklık bir videoda size para kazandırabilir ama daha fazla kazanmak istiyorsanız, içeriklerinizi 10dkya tamamlamaya ve izletmeye çalışmalısınız.

Youtube’dan Para Kazanma Güvenli midir?

Youtube bildiğiniz gibi google’a bağlıdır. Böylesine büyük şirketler sizden kazandığınız parayı saklamaya çalışmayacaktır. Belirlenen günlerde ödemenizi yapacaktır. Bir kuşkunuz olmasın, google’ın size verecek parası her zaman vardır 🙂

Leave a Comment