Youtube Kanalı Açmak İçin 5 Sebep

Youtube Kanalı Açmak İçin 5 Sebep

Youtube Kanalı Açmak İçin 5 Sebep

Bir Youtube kanalınız yok mu? İşte size bir Youtube Kanalı Açmak için 5 Sebep!

1. İnsanlar Video İzlemeyi Seviyor

Video çok yaygın bir içerik türü. Hatta, kullanıcıların %43’ü içerik üreticilerden daha fazla video görmek istiyor.
Ayrıca video anket sonuçlarına göre kullanıcılar tarafından en çok dikkat ayrılan içerik türü.

Eğer bir kanal oluşturup video çekmek için bir planınız yoksa sakın ama sakın paniklemeyin sizin için önceden hazırladığımız youtube kanal fikirleri bölümüne göz atabilir ve açacağınız kanalınız için uygun bir içerik türü bulabilirsiniz.

2. Videolarınızı Ücretsiz Barındırabilirsiniz

Videolarınızın tek başına yalnız şekilde bir Facebook gönderisinde ya da sabit diskinizde tıkılı kalmasını istemezsiniz. Eğer bir içeriğiniz varsa, onu barındıracak bir yere de ihtiyacınız var demektir. Bu barındırma işlemini yapacak bir sürü servis bulunuyor fakat YouTube hali hazır şekilde bu servisi ücretsiz ve sınırsız şekilde sunuyor.

3. İnsanlar YouTube’da

YouTube dünyanın en büyük ikinci sitesi. Eğer birisi bir video içeriği arıyorsa tabii ki bakacağı ilk yer YouTube oluyor. Ek olarak, YouTube Google’ın bir alt şirketi, dünyanın en büyük arama motoru. Yani eğer kullanıcılar video içeriği aramak için Google kullanıyorsa, Youtube linkleri ilk sayfalarda yerini alacaktır. Kimse böyle bir fırsatı kaçırmak istemez.

bir youtube kanalı açmak için 5 sebep
bir youtube kanalı açmak için 5 sebep

4. Bir Marka Yaratın

Bir marka adı duyurmak istiyorsanız, bunun için sosyal mecralardan daha iyi bir yer tabii ki yoktur. Endişelenmek isteyeceğiniz son şey kanalızın ya da markanızın isminin önceden alınmış olması ve sizin onun yerine başka bir isim kullanmak zorunda kalacak olmanızdır. Bu yüzden şuan için herhangi bir video içeriğine sahip olmasanız bile bir YouTube kanalı oluşturmaktan kaçınmayın, geleceğe yatırım yapmış olursunuz.

 

5. Reklam Potansiyeli

YouTube reklamları çok büyük bir kazanç sağlayıcısı. Birinci maddede bahsettiğimiz o video izlemeyi seven insanlar varya işte o kitle reklam yayıncıları için çok değerli bir kitle.
Kanalınız yeterince büyüdüğü zaman kanalınızı monetize edebilir (para kazanmaya açabilir) ve reklam yayınlarak kendinize YouTube üzerinden bir gelir bile oluşturabilirsiniz. Tabii Youtube’dan para kazanma işi düşünüldüğü kadar kolay bir iş değil.

 

1 thought on “Youtube Kanalı Açmak İçin 5 Sebep”

  1. Kanal fikirleri konusunda bende uzunca bir süre tereddüt yaşadım ve son olarak oğlum için bir kanal oluşturdum içeriğini de genellikle çocuklara yönelik alışveriş konulu ve oyuncak konulu şeylerden oluşturdum. Dolayısı ile kısa bir süre içinde istediğimiz hedef kitleye ulaşmaya başladık tavsiye eder misin derseniz pek tavsiye etmem epey zor bir alanmış ama kazanç konusunda ilerleyen zamanlarda belki güzel rakamlar bırakabilir ha değer mi? şu anda pek bir gelir sağlamıyor.

Leave a Comment