Youtube Kanal Düzenleme 2019

Youtube Kanal Düzenleme 2019

Youtube Kanal Düzenleme/ Youtube Kanal Ayarları Nasıl Yapılır?

Youtube kanalı oluşturduktan hemen sonra yapmanız gereken şey ise youtube kanal düzenleme ile özelleştirmelerdir. Yani insanlar kanal sayfanıza girdiklerinde karşılarına çıkacakları sayfayı değiştirmek veya girmeden önce tıklayacakları kanal logonuzu (Profil fotoğrafını) değiştirmek. Bunlar ne kadar kaliteli veya ilgi çekici olursa bu sizin kanalınıza artı puan olarak eklenecektir. İçerik kadar önemli olmasa da özelleştirme yapılması kanallar için önemli bir konudur. Bulduğunuz isimi destekleyecek bir fotoğraf koymanız kanalın adını insanların aklına daha kolay kazıyacaktır. Örnek olarak kanal adınızın Tahta olduğunu düşünecek olursak, insanlar bunu okuduktan sonra hemen yanıbaşında ki tahta fotoğrafını görmek, daha kalıcı bir iz bıracaktır. Bu yüzden bu konuya önem vermeniz gerekmektedir. Başarılı bir youtube kanalı sahibi olmak yani youtuber olabilmek için logonuza dikkat etmelisiniz.

Youtube Kanal Düzenleme Sayfasına Nasıl Girilir?

Youtube web sayfası üzerinden üst sağ köşede kanal logonuza tıklayarak açılır pencereyi açıyoruz. Buradan Kanalınız yazısına tıklayarak Kanalımızın mevcut sayfasına gidiyoruz.

 

 

 

Youtube Kanal Sayfası

Burası bizim youtube kanalımızın genel sayfasıdır. Burasının ince detaylarına sonraki yazılarımızda geçeceğiz. Ancak öncelikli olarak bir logo ve kanal resmi eklememiz gerekiyor. Adımlarımıza görseldeki “Kanalı Özelleştir” butonuna tıklayarak Youtube’da Kanal Düzenleme ‘ye devam edelim.

 

Youtube Kanal Logosu Değiştirme / Youtube Kanal Resmi Değiştirme

Burada Mavi kutuda Y yazan yerde sizin kanalınızın baş harfi yazar. Oraya tıklayarak önceden ayarladığınız logoyu yükleyerek youtube kanal logonuzu değiştirebilirsiniz.
Kullandığınız logonun kanalınıza uygun, göze hoş gelen estetik birşey olduğuna dikkat ediniz. Youtube kanal resminizi değiştirmek için, kanal resmi ekle yazan yere tıklayın. Ardından yine aynı işlemi yani bilgisayarınızda yüklü olan resimi seçip işlemi sonlandırın. Kanal resminiz, izleyicilerinizin kanal sayfanıza girdiği zaman karşılarına çıkacak resimdir ve bu yüzden önemlidir. Yine göze güzel gelecek bir resim seçmeye çalışın.

Bu adımlarla beraber kanalınız temel özelleştirme işlemlerini yapmış olacaksınız. İlerleyen yazılarımızda daha detaylı düzenlemelere gireceğiz. Kaliteli bir youtube kanalı, bu özelleştirmeleri yapmış olmak zorundadır. Youtube’da Kanal Yönetiminin ince detayları bir sonraki yazılarımızda gelecektir.

Leave a Comment