Youtube İzlenme Süresini Arttırma

Youtube İzlenme Süresini Arttırma

Youtube İzlenme Süresini Arttırma

Bir youtube kanalınız mı var? İzleyicilerin videolarınızı daha uzun süre izlemesini mi istiyorsunuz? Bu yazıda, youtube izlenme süresini arttırma konusunda başarılı olmanın 4 yolunu bulacaksınız.

Youtube İzlenme Süresi Nedir?

2012’den önce, toplam görüntülenme sayısı Youtube’un videoları sıralamasındaki en önemli faktördü. Her neyse, Youtube algoritmasını güncellediği zaman, izlenme süresi en önemli faktör oldu.

İzlenme süresi videolarınızı izleyen kişilerin geçirdiği toplam vakittir. İdeal olarak, aramalarda en üstlerde olan videoların izlenme süresi genel olarak çok yüksektir.

İzlenme süresinde olacak bir artış, Youtube algoritmasının kanalınızı aramalarda ve önerilen videolarda daha çok gösterme ihtimalini arttırır, bu da doğal olarak izlenme sayınızı da arttırır.

Şimdi youtube izlenme süresinin ne olduğunu anladığımıza göre işinize yarayacak dört taktiğe bakalım.

1. Oynatma Listeleri Hazırlayın

Youtube videolarınızı oynatma listelerinin içerisinde toplamak potansiyel izleyicilerinizi, en iyi içeriklerinizi
uzun bir izleme deneyimini yönlendirmek için en iyi yol.

Videolarınızı oynatma listeleri içerisinde düzgün organize etmeniz izleyicilerin beğendiği içeriklere daha kolay ulaşmasına daha çok videonuzun önerilmesine ve potansiyel olarak izleyicinin daha çok videonuzu izleyip youtube izlenme süresini arttırma konusuda çok iyi iş başaracaktır.

Eğer oynatma listesi özelliğini kullanırsanız izleyicileri sıkmamak için videonuzdaki sıkıcı intro ve outrolardan kurtulmayı unutmayın.

2. Tam Olarak İçeriğinizi Yansıtan Thumbnail ve Başlık Seçin

Videonuzun başlığı ve görseli izlenme sürenize çok etki edecek bir elemandır. İzleyicilerin videonuza tıklayıp izlemesi için en önemli faktördür. Doğru kombine edilmiş bir görsel ve başlık videonuzun izlenme süresini arttırabilir.

Bunun hakkında size birkaç önerimiz:

Tam olarak videonuzu ifade eden bir görsel seçin ki izleyiciler tıkladıkları zaman ne göreceklerini ve videonun içeriğini anlayabilsin. İzleyicileri çok yanıltmamanız önemli çünkü videonuza girdikleri zaman içerikten hoşnut olmayabilir ve izlemeyi tamamen bırakabilirler.

İzleyicileri merak etmeye sürükleyecek ve devamını izlemek isteyecekleri görseller hazırlayın.

Hem görseli hem de başlığı ortak bir şeyi anlatmak için kullanın.

Video görselinizin hem mobil hem de bilgisayarda düzgün görüneceğinden emin olun.

Video görseliniz, başlığınız ve açıklamanız potansiyel izleyicilere videonuzu izlemek için bir sebep vermek zorunda.

3. Videolarınızda Kartları Kullanın

Kartları kullanmanın bir çok yolu vardır, fakat bunun en iyi taktiği videonuzu bitiren kullanıcıları Youtube üzerindeki diğer ilgilenebilecekleri içeriklerinize yönlendirmektir.

4. Uzun Kelimeleri Hedefleyen Videolar Yaratın

Videolarınızın konusu ve başlığı aramalarda zor bunulabilecek uzun kelimelerden oluşursa insanların sizi tercih etmesi de kolaylaşır. Youtube üzerinde bulunmayan ya da az bulunan özgün içerikler üretmelisiniz. Mesela Youtube arama kısmına girin ve bir kelime yazın altta o kelimeyle ilgili çıkan öneriler rastgele öneriler değil daha önce kullanıcılar tarafından aratılmış kelimeler.

Youtube izlenme arttırma makalemize de göz atmayı unutmayın!

Leave a Comment