Youtube İzlenme Arttırma İçin 7 Yol

Youtube İzlenme Arttırma İçin 7 Yol

Youtube İzlenme Arttırma İçin 7 Yol

Youtube kanalları için en önemli meselelerden birisi de izlenmelerdir. Bu izlenmeler ile youtube’dan para kazanabilirsiniz. Peki youtube izlenme arttırma taktikleri nelerdir?

Youtube Dersleri olarak sizler için youtube izlenme arttırma taktikleri derledik. 7 önemli madde olarak listeledik. Bu maddelere önem verip içeriklerinizi bunlara göre düzenlerseniz izlenme sayınızın artması mümkün!

Youtube İzlenme Arttırma İçin Taktikler
  1. İzlenmesini istediğiniz videoyu kanalınızda öne çıkarın. Bu video ismiyle ilgi çekici olmalı. Bu yöntem ile videoyu kanalınızın ve kanalınızı ziyaret etmiş izleyicilerin dikkatinin merkezine koyacaktır. En temel izlenme arttırma yöntemi budur.
  2. Seo için iyi olacak etiketleri seçin. Bildiğiniz üzere youtube bir video arama motorudur. Yani insanların çoğuna aramalarda karşılarına çıkarak ulaşabilirsiniz. Bu yüzden videolarınızda kulanacağınız meta, etiketler insanlara ulaşacak şekilde olmalıdır. Bu etiketleri bulmak için kendinizi izleyici yerine koyup onların yerinde olsanız youtube’da aramayı nasıl, hangi kelimeler üzerinden yapacağınızı düşünün ve öyle etiketlendirme yapın.
  3. Başlıklarınızı Kısa ve İlgi Çekici Tutun Uzun başlıklar izleyiciler için rahatsız edici olacaktır. Ama kısa ve net başlıklar her zaman izleyici tarafından seçilebilir. Demek istediğimiz videonun adını Youtube’da Fazla İzlenmek Nasıl Olur Sizler İçin Derledim yapmak yerine Youtube’da İzlenme Arttırma yapın. 
  4. Video İçin İlginç Küçük Resimler Seçin (thumbnail) Eğer thumbnaillerinizi siz seçmiyorsanız youtube otomatik olarak seçecek ve yeterince ilginç, ilgi çekici bir resim koyamayacaktır. O yüzden video içinden ilginç bir anı yakalayıp videonuza thumbnail olarak koymalısınız.
  5. İyi bir video açıklaması yazın. Video açıklamanızda videoda olan bitenleri yazıyoruz evet ama bu izleyiciler için ne kadar önemli ki? Video açıklamanızda videonun çok kısa bir özetini geçip (Tabii bu özetle videonun tüm keyfini kaçırmayın, bazı spoilerlerı insanlara vermeyin ki izlensin) sizin bu video hakkındaki düşüncelerinizi veya çekerken yaşadığınız zorlukları gibi farklı konulara değinebilirsiniz.
  6. Videolarınıza İngilizce Altyazı Ekleyin Altyazı ekleyerek hitap ettiğiniz kitleyi 80 milyon insandan tüm dünyaya çevirebilirsiniz. Bu yüzden Türkiye dışında da izlenme almak için videolarınıza kesinlikle altyazı ekleyin. Videolarınız sadece Türk’lere hitap edecek tarzda olsa bile bunu yapın. Yabancı youtube kanalına denk gelip, kendi dilinde altyazı bulan yabancı izleyiciler sizden kesinlikle hoşlanacaktır.
  7. Erken ve Sık Sık Video Paylaşın. İnsanlar sık sık video paylaşan kanalları abone olmayı tercih etmekteler. Bu yüzden onlara istediklerini verin ve haftada 2-3 hatta 3-4 video yüklemeye çalışın. İnsanlar bu emeklerinizi karşılıksız bırakmayacaktır. Aynı zamanda yüklediğiniz video sayısı arttıkça yeni izleyici kitleleriyle buluşma şanslarınız yükselecektir. Böylece sizde youtube izlenme arttırma işleminizi rahatlıkla tamamlamış olacaksınız.

 

Ayrıca Clickbait ile de izlenme sayınızı arttırabilirsiniz.

Clickbait Nedir? Yapılır mı? Nasıl Yapılır

 

Leave a Comment